• 1Intro.PNG
  • 2Intro.PNG
  • bala1.jpg
  • bala2.jpg

 

Baba:

"Ludzki rozum (mind) składa się z konceptów, wyobrażeń i urojeń. Egzystuje z przyjętych i przejętych myśli oraz idei. I te stempluje również pojęciu Boga. Bóg jednak nie może zostać ani wymyślony ani ogarnięty, ponieważ wyobrażenie i imaginacja nie są nigdy zgodne z rzeczywistością. Wyobrażenie należy do świata iluzji.  Bóg jest prawdą. Prawda nie jest wyobrażalna. Prawdę musimy doświadczyć.

Rozumem możemy wiele stwierdzać, ale Boga nie można doświadczyć rozumem. Bóg znajduje się poza zasięgiem myślenia i rozumienia. Jeżeli jednak poważnie i wytrwale Boga szukamy i do Niego dążymy, to Bóg się nam objawi.

Nigdy nie możemy mówić, jaki jest Bóg naprawdę. Nie dość, że nie posiada On tych czy tamtych właściwości. On nie posiada żadnej tożsamości. Bóg jest wszystkim. Jest wszędzie. Jest wzywany wieloma imionami, ale jest tylko jeden Bóg. On jest tym jednym bez drugiego.  Nie możemy go ani zobaczyć ani opisać słowami. On znajduje się przed, za, pod, nad, obok wszechświata. Jednocześnie jest On wszechświatem. Wszystko przychodzi z Boga i wraca znowu z powrotem do Boga. Wszechświat również powstał z Boga.

Nic nie egzystuje poza Bogiem!  W całym kosmosie nie egzystuje żaden zakamarek, gdzie nie byłaby obecna jego siła (Shakti). Musicie się nauczyć spoglądać innymi oczami. Jeżeli wasze spojrzenie na to będzie otwarte, to będziecie widzieć we wszystkim tą cudotwórczą wszechobecną energię Bożą.

Bóg jest wewnętrznym mieszkańcem wszystkich swoich stworzeń i kocha je wszystkie. Tak jak deszcz pada na pola i słońce świeci na wszystko równocześnie, miłość Boża świeci równo na wszystkich i każdego. W jego miłości nie istnieje separacja.

Różnica między ludźmi a Bogiem jest w sposobie kochania. Bóg kocha każde stworzenie, również tego trędowatego lub brzydko wyglądającego. Człowiek jednak kocha tylko to, co mu się podoba. Bóg nie postrzega człowieka jego oczami. On patrzy jego sercem  do wnętrza serca swego stworzenia, ponieważ związek między Bogiem a tym, który go kocha jest związkiem serc. Jeżeli ktoś kocha Boga i za nim tęskni, Bóg jest dla niego 24 godziny na dobę do dyspozycji. To od was zależy, aby otworzyć wasze serce i wpuścić Boga.

Nigdy nie byliście oddaleni od Boga. Jest to tylko wyobrażenie w waszym myśleniu i w waszym sercu. Nigdy nie jesteście od niego oddzieleni. Aby was o tym powiadomić przyjął  postać i żyje między wami, tak jak Ja to teraz robię. Bawię się z wami, śmieję się z wami i próbuję was pocieszyć i uszczęśliwić.

Bóg jest wam bardzo bliski,  jest waszym najlepszym przyjacielem. Bóg jest ucieleśnieniem miłości. Wytrwale jest w waszym zasięgu. On nie siedzi wysoko w górze - daleko stąd - na kanapie, z długim, grubym kijem w dłoni, którym bez przerwy karząco po was uderza. Bóg jest na tej ziemi w środku między wami: jako dziecko między dziećmi, jako kobieta między kobietami, jako mężczyzna między mężczyznami. Chcecie go zobaczyć, jako postać, wygląda jak Rama, Krishna, Jezus lub Budda. On przychodzi w tej postaci, za którą tęsknicie. Bóg was kocha i żyje z wami. On się zachowuje jak wy. Przyjmijcie go: szczęśliwi i z całego serca.

Nie myśl, że to Sri Balasai Baba musi być koniecznie twoim celem. Znajdź z otwartym duchem i otwartym sercem twoją drogę!  Znajdziesz Go. W jakiejkolwiek postaci przyjdę i spełnię twoje życzenia. Bóg jest ucieleśnieniem radości i miłości."